Aktuality
Milé sestry,

tak dlouho jsme se vyptávaly, na kom je letos řada se setkáním, až jsme prošly zápisy za několik let zpět a zjistily, že řada je na nás.:-) Je to tak, od setkání v Mikulově 2012 uběhlo už pět let.

 

Pro letošní setkání jsme opět vybraly místo blízko česko-slovenské hranice, a to Kroměříž, podle brožurek město podmanivé krásy. Přijeďte se přesvědčit na vlastní oči, že brožurka nelže! Čeká na Vás historický komplex zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO. Jako na každé výročí i setkání klubů máme objednané krásné počasí.:-)

 

 

Těšíme se na Vás o víkendu 6. – 8. 10. 2017!

Za všechny z Brna zdraví

Inka

 

23. a 24. listopadu 2016 proběhl 13. ročník charitativní akce.

To, že tato akce je mezi žáky a zaměstnanci školy stále populárnější, dokazuje získaná rekordní částka 87 003 Kč.

Studenti pod vedením tří profesorek prodávali svým spolužákům a zaměstnancům Školského komplexu výrobky sociálních zařízení, která pracují s postiženými dětmi i dospělými. Touto akcí jsme letos pomohli sdružením Práh, Sansimon, V růžovém sadu, Tyflocentrum, Veleta, CSS Chrlice, Charita Opava a Speciální ZŠ Blansko.

A co jsme udělali s touto částkou?

Studenti, kteří tuto akci pomáhali organizovat, odsouhlasili, že ji věnujeme Dětskému domovu Budkov.
Dětský domov v Budkově má 4 rodinné skupiny, ve kterých žije 32 dětí odebraných rodinám, které se nebyly schopny o ně postarat. Věková hranice dětí je od 3 do 18 let.
Každá „rodinka“, kde žije 8 dětí, má obývací pokoj s kuchyňkou, několik ložnic a sociální zařízení. Děti se zde učí pracovat s běžným zařízením domácnosti.

Začátkem ledna jsme z tohoto domova dostali informaci, že rodinky by si přály, kdybychom za vybrané peníze nakoupili kuchyňské pánve. Doufejme, že jídlo, které si děti a mladí lidé na námi zakoupených pánvích uvaří, bude všem chutnat.  

 Více zde: http://www.skolskykomplex.cz/news/adventni-charitativni-akce/

 

 

Ve čtvrtek 3. prosince 2015 jsme na Školském komplexu na Mendlově náměstí zorganizovali již 12. ročník adventní akce.
Na tuto pěknou akci se přihlásili dobrovolníci z řad studentů, kteří pod vedením profesorky Kelblové a Sekaninové prodávali svým spolužákům a učitelům výrobky jednotlivých dílen. 
Letos jsme prodávali výrobky těmto chráněným dílnám a občanským sdružením - sdružení Práh, Veletě Brno, V růžovém sadu v Ořechově u Brna, TyfloCentrumu Brno, CSS Chrlice, Sansimonu Znojmo a Domovu pro seniory Vychodilova.
O akci byl již tradičně velký zájem. Prodej se opravdu vydařil, celkový výtěžek činil 61 345 .
Veškeré vybrané částky za prodané výrobky žáci osobně předali zástupcům těchto zařízení.
 Letošní akce ale měla ještě jednu část, žáci spolu s profesory uspořádali peněžní sbírku na naší bývalou studentku Martinu H., která je po autohavárii trvale invalidní a potřebuje finance na náročný rehabilitační program, který není hrazen zdravotní pojišťovnou. Rodičům Martiny předáme na její další léčbu 26 371 Kč.

 Více zde: http://www.skolskykomplex.cz/news/adventni-humanitarni-akce-na-skolskem-komplexu/

 

Akci pořádal náš linkovní klub v dánském Hjøringu. Zúčastnily se Alena Kořínková, Jarmila BrázDilová a Draha Žáková. Na akci byly sororky z norských a anglických linkovních klubů (Tønsberg,Southend-On-Sea And District). Setkání bylo velmi osobní, dánské sororky si ostatní braly na jídlo domů, v malých skupinkách, kde se dalo dobře komunikovat.

 Děvčata naštívila také Påla a společně s ním zavzpomínala na Solveig u jejího hrobu.

3. 10. – Oslava 20. výročí pražského klubu v hotelu Savoy

 

Za náš klub se zúčastnily se Hanka a Inka. Na oslavě bylo 80 účastníků z klubů v Bordeaux (mateřský klub), Monzy, Turina, Bayreuthu, Grange-over-Sands, Vaxjö (linkovní kluby), Welsu, Mnichova, Lahti, Bratislavy, Košic a Žiliny. Inka navázala kontakt s nastupující prezidentkami z Prahy a Bratislavy, se kterými bude mít společné funkční období.

 

Funkci prezidentky klubu od Jitky Kelblové převzala Inka Losseff.

 

Priority nové prezidentky pro funkční období 2015-2017:

-          Děti a mládež jsou naše budoucnost – návrat k intenzivnější spolupráci s Domem na půli cesty v Pohořelicích

-          Oslava 25. výročí našeho klubu

-          Rozšíření klubu o nové členky

-          Navázání friendship linku s bratislavským klubem

13. 10.

 Poslední rozloučení s naší sestrou Zorku Menclovou, která zemřela 4. října.

Zorka Menclová

 

20. 10. 2015

 Poslední rozloučení s naší sestrou Evou Danielovou, statečnou bojovnicí a krásným člověkem, který nám všem bude moc chybět.

Eva Danielova

Strana 1 z 3

Go to top